Janko Gondášik a zlatá pani, O princovi Zlostníkovi - 2CD

AI2522-2

Nový produkt

V každej krajine je množstvo ľudových rozprávok. Na tomto 2CD vám prinášame slovenské a francúzske ľudové rozprávky.

 Label: A.L.I.

Viac detailov

Ukážka

9,99 € s DPH

Detaily

CD 1

1. Janko Gondášik a zlatá pani

Bola raz jedna krajina a v tej krajine vyrástol taký vysoký strom, že mu vôbec nebolo vidno vrcholec. Kráľa tej krajiny to veľmi trápilo. Stoj čo stoj sa chcel dozvedieť, čo za zvláštne ovocie na tom strome rastie. Dlho sa na ten prieskum nikto neodvážil, až jedného dňa... Postaví sa pred kráľa smelý Janko Gondášik, že on to veru skúsi. Rozkáže prichystať dvojcentové baganče a dve ostré sekery - a poďho hore kmeňom. Ide už mesiac, ide dva a až na tretí sa mu zazdá, že nad sebou vidí akési jabĺčko. Keď však príde bližšie, zbadá, že to veru nie je jabĺčko, ale zlatý zámok...

2. Tri perá z draka

Bol raz jeden chudobný mládenec, ktorý si veľmi obľúbil dcéru bohatého kupca. I ona ho rada videla, no kupec o ich láske nechcel ani počuť. Ľsťou vylákal mládenca od jeho otca - vraj ho dá na remeslo. Vyšmaril ho však z koča kdesi za mestom, že nech ide kade ľahšie a nech sa nevracia, kým nezistí, čo je vo svete dobré a čo zlé a neprinesie mu tri perá z draka. Čo mal mládenec robiť? Išiel teda kvôli svojej láske do sveta, aby tie tri perá získal.

3. Ako sa stal pastierik kráľom

Účinkuje: Viera Strnisková

Podľa slovenských ľudových rozprávok napísala Lucia Blašková

Dramaturgia: Lucia Blašková

Réžia: Oľga Janíková

Autor hudby: Rastislav Dubovský

Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška

CD 2

O princovi Zlostníkovi

1. Milko a Zlostník

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna krajina, v ktorej mali zlého a krutého princa. Nikto mu nikdy inak nepovedal ako Zlostník. Napriek jeho nepeknému vzhľadu i povahe, ho jeho matka nadovšetko milovala, hýčkala a rozmaznávala všakovakým spôsobom. Zlostníkovi robil na dvore spoločníka šľachetný Milko. Bol jeho presným opakom, a tak ho mali všetci veľmi radi. Zlostník mu závidel jeho krásny vzhľad i jeho obľúbenosť medzi dvoranmi, a tak sa rozhodol, že sa nepohodlného spoločníka strasie. Ako to všetko dopadne? To sa dozviete v našej rozprávke.

Účinkujú:

Víla Dobruška: Gabriela Škrabáková

Milko: Dušan Cinkota

Zlostník: Marián Miezga

Hortenzia: Eva Matejková

Buk: Peter Gecík

Drúk: Marek Kundlák

2. Ako sa stal Milko škriatkom

Milko si zachráni holý život, no musí z rodného kráľovstva odísť. Utiahne sa teda do hôr a vedie skromný a jednoduchý život. Vo svojej záhrade raz stretne vílu premenenú na užovku, daruje jej život a víla ho za odmenu premení na škriatka, ktorý sa môže stať neviditeľným. Milko sa nepozorovaný vráti do rodného kráľovstva a dá Zlostníkovi aj jeho matke Hortenzii poriadnu príučku.

Účinkujú:

Víla Dobruška: Gabriela Škrabáková

Milko: Dušan Cinkota

Zlostník: Marián Miezga

Hortenzia: Eva Matejková

Dvorania: Norman Šáro a Pavol Katrinec

Dvorné dámy: Júlia Horváthová a Daniela Pribullová

3. Milko v ríši víl

Milko vyslobodí z rúk únoscov krásnu dievčinu Marhuľku a dozvedá sa príbeh o kráľovstve, kde žijú iba samé ženy. V tomto kráľovstve panuje víla, do ktorej sa Milko už z počutia zamiluje. Nepozorovaný, ako škriatok, prenikne na ostrov, na ktorý nesmie vstúpiť mužská noha a bojuje o lásku krásnej víly. Ako to všetko napokon dopadne? To vám neprezradíme. Spoločne však budeme držať Milkovi palce, aby dokázal preniknúť do srdca víly, ktorá nikdy nevidela muža, ba mužov sa priam bojí....

Účinkujú:

Víla Dobruška: Gabriela Škrabáková

Víla Kala: Lucia Vráblicová

Milko: Dušan Cinkota

Zornička: Henrieta Jančišinová

Marhuľka: Táňa Pauhofová

Buk: Peter Gecík

Drúk: Marek Kundlák

Na motívy francúzskych rozprávok napísala Milka Luptáková

Réžia: Oľga Janíková

Dramaturgia: Lucia Blašková

Hudba: Rastislav Dubovský

Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška

Výtvarný návrh © Tina Gállová, © Miroslav Regitko

Grafická úprava: © Layout JS

Label: A.L.I.