Aladinová zázračná lampa a iné - CD Zväčšiť

Aladinová zázračná lampa a iné - CD

AI6661763-2

Nový produkt

Viete, deti, akú moc má Aladínova zázračná lampa? Veľkú, preveľkú! Dokáže vyčarovať dary od výmyslu sveta, presúvať predmety na diaľku a ešte veľa veľa iného. Nie je ľahké ju získať. Aladín za ňou bude musieť prejsť kusisko sveta...
Rozprávky z Tisíc a jednej noci
Label: A.L.I.   CD

Viac detailov

Ukážka

8,99 € s DPH

Detaily

l. Aladínova zázračná lampa

Viete deti akú moc má Aladínova zázračná lampa? Veľkú, preveľkú! Dokáže vyčarovať dary od výmyslu sveta, presúvať predmety na diaľku a ešte veľa veľa iného. Nie je ľahké ju získať. Aladín bude musieť za ňou prejsť kusisko sveta, zostúpiť do podzemia - do kráľovstva Ducha zeme i popasovať sa s mocou zlého čarodejníka. S pomocou ducha lampy potom získa ruku princeznej a bohatstvo, o akom sa mu ani nesnívalo. Čarodejníkova moc a zloba však siaha ďaleko. Aladín v jedinom okamihu stratí všetko - palác, bohatstvo aj princeznú. Zostane mu však bystrý um, dobré srdce a úprimná láska k princeznej - a to je, ako sami uvidíte, to najväčšie bohtastvo.

Účinkujú :

Rozprávačka: Zuzana Tlučková

Aladín: Martin Kaprálik

Čarodejník: Štefan Kožka

Matka: Viera Richterová- Horváthová

Sultán: Vladimír Durdík

Duch prsteňa: Igor Čilík

Duch lampy: Štefan Bučko

Princezná: Natália Blahová

Hlásnik: Dušan Cinkota

2. O Džaudarovi a jeho bratoch

Kde bolo, tam bolo, boli raz traja bratia. Dvaja krutí, sebeckí - a ten tretí, Džaudar - obetavý a dobroprajný. Akoby ani neboli bratmi. Kým dvaja starší míňali otcovský majetok a osopovali sa na matku, Džaudar lovil ryby a snažil sa uživiť rodinu. Jedného dňa ho na brehu mora oslovil cudzinec. Bol to Magriban z Magrily, potomok mocného čarodejníka. Otec mu po smrti zanechal vzácnu Knihu mudrcov, no sultán je mu ochotný knihu vydať iba ak mu prinesie Vesmírne zrkadlo (ktoré vidí do všetkých kútov sveta), Prsteň všetkých ciest (ktorý premiestni človeka, kam si len pomyslí) a Meč bleskov (ktorý porazí každé vojsko). K týmto pokladom môže Magribanovi dopomôcť iba Džaudar. Ako? Nechajte sa prekvapiť. Prezradíme len toľko, že láska a úcta k matke bude Džaudarovi (narozdiel od jeho bratov) svätejšia ako všetky poklady sveta.

Účinkujú: Rozprávačka: Zuzana Tlučková

Džaudar: Martin Kaprálik

Magriban: Štefan Bučko

Matka: Viera Richterová-Horváthová

3. Sultán a syn

Ďaleko preďaleko, v jednej krajine na Blízkom východe žil Sultán, ktorý si myslel, že je pánom sveta. Jeho krutosť nepoznala hraníc a všetci poddaní sa ho báli. Došlo to až tak ďaleko, že sa ho začal báť vlastný syn. Nesúhlasil so spôsobom otcovho vládnutia, a tak ušiel z domu. Prichýli ho istý sedliak, ktorý mu dovolí pracovať v opustenej tehelni. Zababraného tehliara nikto nespozná, a tak tam istý čas v pokoji žije a pracuje. Jedného dňa položí sultán sedliakovi tri otázky: „Kde je stred sveta?", „Koľko je na nebi hviezd?" a „Čo si myslím?".

Kto chce poznať odpoveď na Sultánove otázky, ten určite neodolá tejto pôvabnej rozprávočke.

Účinkujú: Rozprávačka: Zuzana Tlučková

Sedliak: Igor Čilík

Mládenec - princ: Dušan Cinkota

Sultán: Štefan Bučko

Jazdec: Štefan Kožka

Rozprávky z Tisíc a jednej noci upravila a zdramatizovala Maja Glasnerová

Preklad: Silvia Kršková

Réžia: Oľga Janíková

Dramaturgia: Elena Matulayová

Scénická hudba: Mikuláš Škuta

Zvukova réžia: Ing. Alexander Soldán

Výtvarný návrh (c) Miroslav Regitko

Grafická úprava (c) Layout JS


Label: A.L.I.     CD