O vodníkoch nezbedníkoch - CD Zväčšiť

O vodníkoch nezbedníkoch - CD

104SPA0104-2

Nový produkt

Povráva sa, že kedysi dávno žili v rybníkoch, potokoch a riekach mužíčkovia, ktorí ľuďom vyvádzali huncútstva. Boli to vodníci. Od vody, ktorá bola ich domovom, boli celí zelení a medzi prstami na rukách a nohách mali plávacie blany ako kačky.

Tri rozprávky o vodníkoch

Label: A.L.I.     CD

Viac detailov

Ukážka

6,99 € s DPH

Detaily

Povráva sa, že kedysi dávno žili v rybníkoch, potokoch a riekach mužíčkovia, ktorí ľuďom vyvádzali huncútstva. Boli to vodníci. Od vody, ktorá bola ich domovom, boli celí zelení a medzi prstami na rukách a nohách mali plávacie blany ako kačky. Boli všelijakí – leniví, aj pracovití, smutní aj veselí, niektorí robili ľuďom stále napriek, iní im pomáhali.

Ani vodníci z našich príbehov nie sú rovnakí. Posúďte sami – vodník Vladko býva v rybníku. Nažíva si tam v dobrých susedských vzťahoch spolu s mlynárskou rodinou. Vodník Rybka je zas tulák zatúlaný, čo neobsedí na jednom mieste dlhšie ako jeden deň. Veľmi rád si robí zo všetkého žarty a stále hľadá príležitosť ako niekoho šikovne prekabátiť. No a vodník Waldemar je najváženejším, najbohatším, najslávnejším, najvplyvnejším a naj naj najvšetko vodníkom z Dunaja. A hoci sa zdá, že títo traja nemajú nič spoločné, predsa sa z nich stali dobrí kamaráti.

1. Ako vodník Rybka nakupoval

2. Ako sa vodník Waldemar zaľúbil

3. Ako sa vodník Vladko naučil pracovať

Účinkujú:

Vodník Vladko: Roman Pomajbo

Vodník Rybka: Daniel Heriban

Vodník Waldemar: Eduard Vítek

Na motívy slovenských a českých ľudových rozprávok napísala Alžbeta Kristeľová

Autor hudby: Rastislav Dubovský

Dramaturgia a réžia: Oľga Janíková

Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška

Výtvarný návrh © Peter Skala

Grafická úprava © Layout JS

Label: A.L.I.    CD