Janko Hraško - CD Zväčšiť

Janko Hraško - CD

AI0097-2

Nový produkt

Dramatizovaná rozprávka s pesničkami

Kde sa vzal, tu sa vzal, chlapec ako hrášok z hrachového struku mamke rovno do lona vyskočil. A že bol Janko Hraško veru poriadny chlapík, vybral sa hneď a zaraz do sveta ... 

Label: A.L.I.     CD

Viac detailov

Ukážka

6,99 € s DPH

Detaily

Kde sa vzal, tu sa vzal, chlapec ako hrášok z hrachového struku mamke rovno do lona vyskočil. A že bol Janko Hraško veru poriadny chlapík, vybral sa hneď a zaraz s obedom za novým tatkom na roľu. Z obeda mu síce veľa nepriniesol, ale volky za to poháňal - radosť pozerať. A veru sa tomu s radosťou prizeral aj istý mladý pán, ktorý hneď milého Janka Hraška od jeho tatka vymámil a strčil do truhlice s dukátmi vo svojom koči. Hraško bol však hlava múdra, všetkými masťami mazaná, a tak nakázal urobiť do truhlice diery - vraj, aby sa mu lepšie dýchalo. Cez diery potom pospúšťal rad radom všetky dukáty, a tie mu ukázali cestu domov. Rodičia mali zrazu aj syna, aj dukáty, no dlho sa toľkému šťastiu netešili - Hraško musel pred vojakmi utiecť do sveta.

Ako sa mu tam vodilo a čo všetko si na svojej ceste vyslúžil, dopovie vám táto veselá rozprávočka. Kto z hrachu vzišiel, ten po ňom aj narástol. A keďže bol aj veľký duchom, mohol sa ucádzať o ruku samotnej princeznej. 

Dramatizovaná rozprávka s pesničkami

Účinkujú :

Janko Hraško: Richard Stanke

Otec: Anton Korenči

Matka: Viera Strnisková

Pán-Kľúčiar: Martin Mňahončák

Kapitán zbojníkov: Ondeřej Daniš

Odzgoň: Peter Gecík

Bico: Štefan Richtárech

Filko: Henrich Šiška

Kráľ: Štefan Bučko

Princezná: Klaudia Kolembusová


Na motívy rozprávky Pavla Dobšinského napísal Dušan Brindza

Autor hudby: Rastislav Dubovský

Dramaturgia: Elena Matulayová

Réžia: Oľga Janíková

Zvuková réžia: Ing.Andrej Sloboda

Výtvarný návrh: Miroslav Regitko

Labe: A.L.I.    CD