Kresadlo a iné - CD Zväčšiť

Kresadlo a iné - CD

55SPA0055-2

Nový produkt

Edícia Z rozprávky do rozprávky

Spisovateľ H. Ch. Andersen mal vzácny dar odpozorovať príbeh aj na tej naojobyčajnejšej veci. Preto v jeho rozprávkach neožívajú len zvieratá a rastliny, ale aj veci, ktoré nás dennodenne oblkopujú. 

Label: A.L.I.      CD

Viac detailov

Ukážka

6,99 € s DPH

Detaily

1. Kresadlo

Viete, čo je to kresadlo? Je to čosi ako zápalky, akurát že keď ním škrtnete, nezhorí, aby ste ho mohli použiť – vyrobiť iskru a plamienok aj nabudúce. Kedysi mal kresadlo vo vrecku každý, nebola to nijaká vzácna vec. A preto sa vojak z nášho príbehu veľmi čudoval starej bosorke, že chce z obrovitánskeho pokladu v jaskyni len a len staré drevené kresadlo. Za odmenu sľúbil, že jej ho prinesie. Ale omylom si staré kresadlo pomýlil so svojím, bosorke dal to svoje a jemu vo vrecku ostalo kresadlo z jaskyne. Prešlo niekoľko dní a vojak tiež len omylom, či skôr náhodu zistil, že kresadlo má kúzelnú moc.

Účinkujú:

Rozprávač: Ján Gallovič

Vojak: Tomáš Maštalír

Princezná: Karin Olasová

Kráľ: František Kovár

Kráľovná: Oľga Šalagová

Bosorka: Eva Žilineková

Krčmár: Jozef Kapec

Pes: Ivo Gogáľ

2. Škriatok u kramára

V malom mestečku žil u kramára – teda u obchodníka v podkrovnej izbietke jeden chudobný študent. Peňazí mal málo, no aj napriek tomu dobre vedel, že nie len chlebom je človek živý. A tak neváhal dať aj posledné haliere radšej na knihy ako na hrudku syra. Nuž a po večeroch, keď si pri svetle sviečky čítaval básne, tajne sa mu do izby prikrádal kramárov neposedný škriatok. Bol zvedavý, čo študent robí s tými všetkými knihami a čo je na nich také skvelé, že pre ne dokáže aj nejesť. A viete, na čo špehovaním prišiel? Že starať sa o dušu je rovnako dôležité, ako plniť svoje bruško. Možno aj viac...

Účinkujú:

Rozprávač: Ján Gallovič

Škriatok: Peter Krajčovič

Študent: Ivan Šándor

Kramár: Štefan Richtárech

Sud: René Jankovič

3. Ihla na plátanie

Rozprávočka o ihle, ktorá si stále myslela, že je niečím viac a na niečo viac ako len na obyčajné plátanie, nás poučí, že to najdôležitejšie sa skrýva vo vnútri. Nech vyzeráme, ako vyzeráme, či už s tým spokojní sme, alebo sa stále vidíme akosi inak, to skutočné a pravé je len a len v našom srdci.

Účinkujú:

Rozprávač: Ján Gallovič

Ihla: Bibiana Ondrejková

Prst 1: Štefan Richtárech

Prst 2: René Jankovič

Prst 3: Jozef Kapec

Črep: Ján Mistrík

Rozprávky Hansa Christiana Andersena

Na motívy rozprávok H.CH. Andersena napísal Dušan Brindza

Dramaturgia: Elena Matulayová

Réžia: Oľga Janíková

Autor hudby: Rastislav Dubovský

Zvuková réžia: Ing.Peter Daniška

Výtvarný návrh © Miroslav Regitko

Grafická úprava © Layout JS.

Label: A.L.I.      CD