O udatnom Balážovi a iné - CD Zväčšiť

O udatnom Balážovi a iné - CD

98SPA0098-2

Nový produkt

Mladý pastier Baláž mal také kozičky, že keď im zahral na píšťalke, tancovali a veselili sa ako ľudia. Kráľovej dcére sa veľmi páčili a Balážovi sa zas páčila princeznička.....

Rozprávky zo zbierok Pavla dobšinského

Label: A.L.I.     CD

Viac detailov

Ukážka

6,99 € s DPH

Detaily

1. O udatnom Balážovi

Kde bolo, tam bolo, v ďalekej krajine, bol raz jeden pastier Baláž. Ten mal také kozičky, že keď im zahral na píšťalke, tancovali a veselili sa ako ľudia. Kráľovej dcére sa Balážove kozičky veľmi páčili a Balážovi sa zas páčila princeznička. Kráľ sľúbil, že mu ju dá za ženu, ak mu zo sveta prinesie zlatú hviezdu, zlaté slnce, zlatý mesiac a zlatú muziku. Baláž súhlasil. Vzal so sebou svojho najlepšieho kamaráta a vydal sa do sveta. Čo všetko bude musieť vo svete zakúsiť, kým vytúžené veci získa, to sa už dozviete z rozprávočky.

Účinkuje: Lucia Vráblicová

2. Víťaz Kuchta

Jeden mocný kráľ mal malého syna, ktorého nadovšetko miloval a múdreho radcu, ktorý mu verne slúžil dobrými radami. V jeden bohatý rok sa kráľ s radcom dohodli, že postavia sýpky a naplnia ich úrodou na zlé časy. A dobre urobili. Keď prišla do kráľovstva bieda, zásob bolo dostatok pre všetkých. Až raz chytili stráže v sýpke zlodeja. Rozhnevaný kráľ ho dal bez súdu uväzniť, no malý kráľovič sa rozhodol, že ho sám tajne prepustí. Keď sa kráľ dozvedel, že väzeň zmizol, zaprisahal sa, že toho, kto mu pomohol, dá popraviť. Ste zvedaví ako to s kráľovičom dopadlo, kto bol tajomný zlodej a aké všelijaké zápletky sa ešte v príbehu objavia? Máte sa veru na čo tešiť!

Účinkuje: Lenka Košická

3. O záhadnej Berone

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna kráľovská záhrada, v ktorej rástol čudesný strom. Nikto nevedel aké ovocie rodí a či na ňom vôbec niečo rastie. Kráľ si zavolal všetkých učencov a mudrcov krajiny, aby mu záhadu stromu objasnili. Nikto mu však nevedel poradiť, a tak sa najstarší kráľov syn rozhodol záhadu vyriešiť sám. Pred polnocou však pod stromom zaspal a nevypátral nič. To isté sa stalo aj prostrednému kráľovskému synovi. Najmladší kráľovič si však dal dobrý pozor, aby nezaspal a vystriehol, že strom rodí zlaté jablká, ktoré chodí o polnoci oberať krásna Berona z Čierneho mesta. Kráľovič sa do nej na prvý pohľad zamiloval a vybral sa do sveta, aby vyvolenú svojho srdca našiel. Či sa mu to podarilo, to vám už dopovie táto milá rozprávočka o láske a odvahe.

Účinkuje: Martin Kaprálik

Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského napísala Alžbeta Kristeľová

Autor hudby: Rastislav Dubovský

Dramaturgia a réžia: Oľga Janíková

Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška

Výtvarný návrh © Tina Gállová

Grafická úprava © Layout JS

Label: A.L.I.     CD