Dary pre rybára a iné - CD Zväčšiť

Dary pre rybára a iné - CD

102SPA0102-2

Nový produkt

Bolo nebolo, dávno - nedávno, ďaleko či blízko... už len niekdey a niekde bolo, že vták žeriav obdaroval chudobného rybára nevídanými pokladmi. Múdry Jano zas vtipom nadobro odnaučil zlovestného draka robiť si chúťky na človečinu a veselý Peter rezkou melódiu roztancoval medvediska.

Label: A.L.I.    CD

Viac detailov

Ukážka

6,99 € s DPH

Detaily

1. Dary pre rybára

Pred ľudskou závisťou sa treba mať na pozore. Lebo aj dobrého, úprimného človeka dokáže veľmi rýchlo ožobráčiť. Presvedčil sa o tom aj jeden rybár. Našiel zraneného vodného vtáka žeriava a keďže mal dobré srdce, nezištne mu pomohol. Nebol to však len taký obyčajný vták. Za pomoc rybára obdaroval – dal mu obrúsok, na ktorom je stále jedia a pitia viac než dosť, bezodnú truhličku, z ktorej sa dukáty nikdy neminú a kapsu plnú nepríjemného prekvapenia pre všetkých závistlivcov a zlodejov.

Účinkuje:

Vták žeriav: Peter Sklár

2. O drakovi a Janovi

O tom, že dobrý rozum je často viac užitočný ako silné svaly, ste už určite niečo počuli. Táto pravda sa skrýva aj v ďalšej rozprávočke, v ktorej sa stretnú silný hlúpy drak a obyčajný huncút Jano. Tam, kde sa s drakom nedá pretekať v sile a rýchlosti, pomôže Janovi jeho bystrá myseľ a dobré nápady. A práve vďaka tomu sa Janovi pred dračím plameňom podarí zachrániť svoju rodnú dedinu a kamarátov.

Účinkujú:

Jano: Michal Hudák

Drak: Peter Gecík

3. O tancujúcom medveďovi

Krátka rozprávka o dvoch bratoch vám pošepká, že kto je stále vážny a smiech, či žart berie ako zbytočnosť, má viac starostí ako ten, kto sa dokáže veseliť. Prečo? Lebo so smiechom a dobrou náladou idú veci ľahšie. Veselý brat spevom a hrou na husle dokonca roztancoval aj ozrutánskeho medveďa a ten mu za odmenu pomohol s ťažkou prácou.

Účinkuje:

Medveď: Matej Landl

Rozprávky z ďalekých krajín

Na motívy ruských ľudových rozprávok napísala Alžbeta Kristeľová

Autor hudby: Rastislav Dubosvký

Dramaturgia a réžia: Oľga Janíková

Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška

Výtvarný návrh © Miroslav Regitko

Grafická úprava © Layout JS

Label: A.L.I.     CD