O dvanástich mesiačikoch - CD

1SPA0001-2

Nový produkt

Edicia: Z rozprávky do rozprávky č.1

1. O dvanástich mesiačikoch

2.  Raz čapil, sedem zabil

3. Biely had

Dramatizované rozprávky zo zbierok Pavla Dobšinského

Label: A.L.I.  

Viac detailov

Ukážka

6,99 € s DPH

Detaily

1. O dvanástich mesiačikoch

Na kraji jedného čierneho lesa, ktoré konca ani vidno nebolo, stála malá horárnička, v ktorej bývala vdova s dvoma dcérami. Vlastnou Holenou a nevlastnou Maruškou. Ako to už býva, vdova svojej dcére všetko po vôli robila a Marušku len hrešila - roboty hrsťami, chlieb sotva štipkami. Namiesto „ďakujem" iba nadávky a bitka, hoci všetka robota v dome stála na pleciach Maruške. Macocha za celé dni krížom slamy nepreložila a Holena sa iba pred zrkadlom zvŕtala. Ani to jej však nepomáhalo získať vysnívaného mládenca Jura. Ten mal totiž oči len a len pre Marušku. Preto sa Macocha s Holenou rozhodli, že Maruška musí z domu preč. A aby sa poistili, že sa tak ľahko nevráti, poslali ju v treskúcej zime do lesa nazbierať fialky. Ako sa to všetko skončí, či Maruška fialky nájde a upokojí tak nenávisť Holeny a Macochy, dozviete sa v tejto rozprávočke. Prezradíme len toľko, že tam, kde je dobré srdce, môžu pod jeho teplom aj ľady popraskať...                                                                                                                                       

Účinkujú:   Rozprávač: Štefan Bučko

                Maruška: Zuzana Kapráliková

                Macocha: Eva Rysová

                Holena: Zuzana Šebová

                December: Jozef Šimonovič


2. Raz čapil, sedem zabil

Kde bolo tam bolo, voľakde len bolo. Bolo jedno mesto a v tom meste, hneď pri ceste na rýnku bol raz v nedeľu trh. A na rohu trhoviska porozkladal svoje náčinie čerstvo vyučený šustrík. Nijakovsky sa mu však nedarilo - namiesto pláce, mu každý iba troškou svojho tovaru prispel - vyslúžil si vtáčika, hrudku tvarohu a lekvárový koláč. Ako s týmto nadobudnutým „bohatstvom" šustrík naložil, to vám neprezradíme. Ale buďte si istí, že aj v tejto rozprávke zvíťazí dobro nad zlom a šikovný um nad hrubou silou.

Účinkujú:   Rozprávač: Anton Vaculík

                Šustrík: Dušan Kaprálik

                Obor: Jozef Šimonovič

3. Biely had

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden kráľ, a ten mal takú schopnosť, že rozumel reči všetkého živého tvorstva. Bolo to vďaka bosorke, ktorá mu pravidelne pripravovala ako pokrm bieleho hada. No raz si zlomila nohu a sama ku kráľovi nemohla. Za prostredníka sa zvolila Janka, ktorý na zámku opatroval kone. Janko bol však zvedavý, nazrel pod pokrievku, hada ochutnal a hneď pochopil, čo je vo veci. No pochopil aj to, čo sa stane, keď sa kráľ dozvie, že aj on už rozumie reči zvierat. Zbalil si preto radšej svojich päť sliviek a pobral sa do sveta. Ako sa mu v tom svete vodilo a ako využil svoju novonadobudnutú schopnosť, dozviete sa pri počúvaní tejto rozprávky.

Účinkujú:   Rozprávač: Vladimír Bartoň

                Janko: Roman Pomajbo

                Veterný kráľ: Dušan Lenci

                Kačka: Zuzana Šebová

                Mravec: Václav Púčik

                Včela: Natália Blahová

                Princezná: Klaudia Kolembusová

Dramatizácia a réžia: Dušan Brindza

Dramaturgia: Elena Matulayová

Hudba: Radovan Tomeš (1), Mikuláš Škuta (2, 3)

Zvuková réžia: Ing. Alexander Soldán

Výtvarný návrh (C) Miroslav Regitko

Grafická úprava (C) Layout JS

Label: A.L.I.